Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Nowe możliwości usługi Google Photos, czyli jak uporządkować i uatrakcyjnić kolekcję zdjęć.

Nowe możliwości usługi Google Photos, czyli jak uporządkować i uatrakcyjnić kolekcję zdjęć.

Rozwój techniki cyfrowej spowodował, że fotografujemy często i chętnie, a w tym czasie nasze archiwa powiększają się i pogrążają w coraz większym chaosie. Im więcej zdjęć, tym trudniej zabrać się za ich segregację. Tu pomocą może służyć aplikacja Zdjęcia Google. Jest ona popularną usługą przechowywania naszych zasobów fotograficznych i filmowych w chmurze, wykorzystującą działanie algorytmów. Google poinformowało przed kilkoma dniami o wprowadzeniu do niej nowych możliwości, dostępnych na Androida, iOS i przeglądarki internetowe na komputerze. Tym samym otrzymujemy produkt o nieco większych możliwościach niż iCloud Photo konkurencyjnego Apple.

Przede wszystkim dostajemy bezpłatne miejsce w chmurze do przechowywania zdjęć (o rozmiarze do 16 Mpix) i filmów wideo (o rozdzielczości do 1080p), a oprócz tego kopię zapasową i automatyczne pogrupowanie naszych fotografii ze względu na miejsce i sfotografowaną osobę. Udostępnienie ich znajomym będzie teraz bardzo proste. Wyjaśniamy, jak to działa.

Po pierwsze, zastosowano algorytm do rozpoznawania twarzy, nawet zmieniających się z wiekiem. Aplikacja wybierze wszystkie zdjęcia danej osoby i pogrupuje je w oddzielnych galeriach. Łatwiej będzie je przejrzeć z uwiecznionym na nich bohaterem lub przesłać mu je.

Drugie ułatwienie to tworzenie katalogów z najczęściej fotografowanymi postaciami lub obiektami. Jeśli na przykład jesteś zapalonym archiwizatorem poczynań swojego dziecka, Google stworzy wizytówkę z najlepszymi jego zdjęciami. Dziadkowie na pewno będą zachwyceni takim prezentem.

Następna nowość to krótka animacja twojego wideo. Do tej pory dostępne były tylko animacje ze zdjęć, teraz Google Photos wyszukają najciekawszą scenę – np. skok do basenu czy po prostu cudowny uśmiech – i stworzą z niej GIF jako wizytówkę filmu, którą łatwo komuś udostępnić za pomocą automatycznie wygenerowanego linku.

Wreszcie – algorytm wyszuka wszystkie obrócone zdjęcia i ustawi je we właściwej pozycji, a my dostaniemy ich zestawienie do ostatecznej akceptacji.

To duża pomoc w mozolnym procesie porządkowania naszych pamiątek fotograficznych i filmowych, których wciąż przybywa. Dzięki Zdjęciom Google zdecydowanie łatwiej będzie nam się za to zabrać, a dzięki naszemu serwisowi możemy też zadbać o to, aby żaden wirus czy zdarzenie losowe nie usunęły ich bezpowrotnie z naszego komputera.

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn