Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Surface Studio – pierwszy komputer Microsoftu.

Od pewnego czasu obserwujemy próby wejścia Microsoftu na rynek sprzętowy. W sprzedaży pojawiły się już laptopy, tablety i smartfony, a teraz dołączył do nich komputer Surface Studio. Jest to urządzenie typu AiO (All-in-One), które w zamierzeniu ma być konkurencją iMaka firmy Apple. Przyjrzyjmy mu się z bliska.

Przede wszystkim rzuca się w oczy szlachetnie minimalistyczny wygląd ekranu Surface’a. Microsoft oferuje nam najcieńszy wyświetlacz LCD na świecie – jego wymiary to 64 cm/44 cm/1,25 cm. Daje to 28 cali przy proporcji boków 3:2, o rozdzielczości 4500 x 3000 pikseli (13,5 mln pikseli). Przekątna pozwoliła na zastosowanie technologii True Scale, gdzie rozmiar elementu na monitorze jest taki sam, jak w rzeczywistości. Położenie ekranu reguluje się w bardzo szerokim zakresie – prawie do poziomu – dzięki czemu możemy z niego korzystać jak z deski kreślarskiej. Oprócz bezprzewodowej klawiatury Surface Keyboard, myszki Surface Mouse i rysika Surface Pen mamy do dyspozycji innowacyjny kontroler Surface Dial.

Sprzęt można używać na stole, tak jak myszki, ale najlepiej wykorzystamy jego możliwości, kładąc go na ekranie. Ma kształt płaskiego walcowatego pokrętła, obraca się nim w celu wybrania opcji z menu, które jest inne dla różnych aplikacji. Umożliwia tworzenie obiema rękami jednocześnie – jedną rysujemy, a drugą – obsługując Surface Dial – płynnie zmienimy np. kolory czy grubość linii. Dzięki temu proces będzie krótszy i łatwiejszy niż w przypadku korzystania z myszki, rysika i klawiatury do zmieniania opcji.

Sprawdziliśmy również, co kryje się wewnątrz obudowy, która jest… niewielką podstawką monitora z jednym tylko wystającym przewodem. Mamy dwa procesory do wyboru – Intel Core i5 lub i7 Skylake, minimum 8 GB pamięci RAM DDR4 (lub 16 czy 32 GB) oraz dysk SSHD 1 lub 2 TB. Kartę graficzną Nvidia GeForce wybierzemy spośród wersji GTX 965M lub GTX 980M. Co jeszcze? Dwie kamery 1080p, 4 porty USB 3.0, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 i zintegrowane głośniki 2.1.

Podsumowując – elegancka prostota wyglądu i innowacyjność kontrolera Surface Dial to jego wielki atut. Uważamy, że Surface Studio łączy w sobie zalety laptopa, tabletu i wydajnego komputera. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszelkiego rodzaju twórców – architektów, konstruktorów, grafików, rysowników czy pisarzy. Minusem jest oczywiście cena – 2999, 3499 lub 4199 dolarów w zależności od wersji plus 99 dolarów za Surface Dial. Ale być może walory estetyczne i użytkowe tego sprzętu dla niektórych warte są takich pieniędzy?

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn