Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Archiwizacja danych Warszawa

Archiwizacja danych Warszawa

Aktualnie większość istotnych danych przechowywana jest w postaci cyfrowej. Dokumenty, zdjęcia, filmy z wakacji, ale również dane finansowe i księgowe, rozliczenia skarbowe, pliki programów specjalistycznych (graficzne, CAD) oraz wiele innych, przechowywanych jest na komputerach, które mogą z dnia na dzień ulec awarii. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów In-House Serwis komputerowy Warszawa Służew proponuje archiwizowanie Państwa danych. Może to się odbyć na miejscu w siedzibie firmy lub w domu klienta. Informatyk In-House Serwis komputerowy Warszawa Służew może zlokalizować wrażliwe dane i zarchiwizować je:

  • na zewnętrzne nośniki (dysk twardy usb, pendrive, dvd, bluray);
  • do serwisu typu cloud  (konkurencyjne darmowe rozwiązania oferuję większość korporacji – Google, Microsoft, Apple);
  • na dodatkowy wewnętrzny dysk.

Sama procedura archiwizacji może zostać zautomatyzowana poprzez autorskie oprogramowanie In-House Serwis komputerowy Warszawa Służew, zewnętrzne rozwiązania software`owe lub wewnętrzne wbudowane mechanizmy systemu operacyjnego (dotyczy: Windows 7/8/10).

Procedura zautomatyzowanego backupu jest w pełni konfigurowalna i obejmuje:

  • ustalenie tygodniowego planu, według którego wykonywany będzie backup;
  • wyodrębnienie lokalizacji (folderów i plików), które będą objęte planem kopiowania;
  • (w niektórych przypadkach) zawężenie wykonywanej kopii do plików o konkretnych, wskazanych przez klienta rozszerzeniach (czyli, na przykład, tylko dokumenty, zdjęcia, filmy z danej lokalizacji).

Ponadto po wykonaniu pierwszej kopii plików, każde kolejne kopiowanie może nadpisywać  backup tylko o pliki nowsze (lub zmodyfikowane) tym samym znacząco przyspieszając sam proces.

Inną opcją jest wykonanie tak zwanego „lustra” partycji zawierającej system operacyjny. Procedurę tę wdraża się tuż po instalacji systemu operacyjnego i jego pełnej konfiguracji włącznie ze stosowanymi przez klienta aplikacjami i urządzeniami. Generalnie dąży się do tego, aby system  był jak najlepiej skonfigurowany, przy tym w ogóle nie zaśmiecony codziennym używaniem. Zalet takiego rozwiązania jest kilka:

  • w razie awarii możliwe jest przywrócenie nawet najbardziej skomplikowanej konfiguracji w ciągu jednej godziny;
  • uzyskujemy bezpieczeństwo testowania niektórych rozwiązań software`owych, których normalnie bez kopii lustrzanej systemu byśmy nie wdrażali (aczkolwiek do takich rozwiązań In-House Serwis komputerowy Warszawa Służew proponuje stosowanie maszyn wirtualnych z dedykowanymi, odrębnymi systemami);
  • razem z automatycznym backupem plików i zmianą lokalizacji plików użytkownika poza dysk systemowy uzyskujemy dodatkowe zabezpieczenie w przypadku poważnej awarii.

Jeżeli, w związku z lekturą powyższej oferty archiwizacji plików mieliby Państwo dodatkowe pytania do zapraszamy do kontaktu z informatykami In-House Serwis komputerowy Warszawa Służew.

In-House – komputery to nasza pasja!  

 

Zobacz również

Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn