Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Windows 10 nie będzie darmowy dla piratów

Windows 10 nie będzie darmowy dla piratów

Microsoft ustami swojego wiceprezesa odpowiedzialnego za dział systemów operacyjnych zaskoczył wczoraj wszystkich – Terry Myerson zapowiedział, że w ramach przeciwdziałania piractwu aktualizacja z nielicencjonowanych systemów rodziny Windows (7/8 i 8.1) do dziesiątki będzie darmowa. Radość piratów okazała się jednak przedwczesna – rewelacja ta została dzisiaj zdementowana. Sama aktualizacja co prawda będzie możliwa, jednak nie zmieni to stanu nielegalnej licencji na pirackim systemie.  Aby zalegalizować taki system konieczny będzie zakup licencji na system operacyjny z aktywującym ją kluczem. Serwis Komputerowy Warszawa Kabaty popiera działania MS w celu zmniejszenia skali nielegalnego i przez to mniej bezpiecznego dla użytkownika oprogramowania. Jednocześnie rozumiemy jednak, że dawanie czegoś za darmo jednym, za co inni musieli zapłacić jest niesprawiedliwe i nie powinno być w pisane w politykę koncernu z Redmond.

Personel In-House Serwis Komputerowy Warszawa Kabaty zachęca do korzystania z oprogramowania pochodzącego z legalnych źródeł nie tylko z powodów prawnych (w przypadku kontroli takich instytucji jak BSA konieczne jest udowodnienie posiadania licencji na użytkowanie danego programu) jak również bezpieczeństwa naszych danych – wiele ściągniętych z Sieci programów „łamiących” zabezpieczenia producenta legalnego oprogramowania zawiera również niebezpieczne wirusy typu trojan, adware itp. W przypadku zakupu każdego oprogramowania warto pamiętać o zachowaniu dowodu zakupu (najlepiej by była to imienna faktura VAT wystawiona na dane osobowe kupującego), nośnika (jeżeli producent go udostępnia) i naklejki licencyjnej – pomoże to nie tylko wykazać przed odpowiednimi organami kontrolującymi legalność zakupu, ale również w przypadku jakichkolwiek kłopotów z licencją wskazać nieuczciwego sprzedawcę. Szczególnie uczulamy na zakupy oprogramowania w mocno zaniżonych cenach poprzez serwis aukcyjny allegro. Niestety duża część oferowanego w serwisie softu to wielokrotnie klonowane (czyli z tym samym numerem seryjnym) podróbki z Chin.

W razie pytań dotyczących legalności oprogramowania informatycy In-House Serwis Komputerowy Warszawa Kabaty służą swoją fachową wiedzą i doświadczeniem. Na Państwa prośbę przeprowadzimy audyt oprogramowania na miejcu, doradzimy gdzie zakupić konieczne licencje.

In-House – komputery to nasza pasja!

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn