Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Galaxy Note 7 – czy Samsung podniesie się po wpadce?

Galaxy Note 7 – czy Samsung podniesie się po wpadce?

Od kilku dni świat obiegają informacje o wybuchających smartfonach Samsunga Galaxy Note 7. Model, który jest na rynku dopiero od miesiąca i który szybko doczekał się pozytywnych recenzji, został całkowicie wycofany ze sprzedaży. Jak poinformował Samsung, pomimo że jedynie 24 aparaty na milion mogą wybuchnąć lub się zapalić, firma zdecydowała się wymienić wszystkie sprzedane egzemplarze.

Co się właściwie dzieje z Note 7? Okazuje się, że część telefonów została wyposażona w wadliwą partię baterii, która nadmiernie rozgrzewa się podczas szybkiego ładowania przez złącze USB 3.0. Może wówczas dojść do zapłonu lub wybuchnięcia. Personel In-House Pogotowie Komputerowe Ursynów zaleca użytkownikom wyłączenie aparatów i jak najszybsze zwrócenie ich do serwisu.

Na stronie Samsunga podano szczegóły programu wymiany, zaznaczając, że nowych egzemplarzy można się spodziewać nie wcześniej, niż 19. września. Klientom oferuje się w zamian również model S7 Edge, a różnicę w cenie ma pokryć bon do zrealizowania w salonach Samsunga.

Mimo że akcja wymiany została ogłoszona błyskawicznie, może nie pomóc to firmie w odbudowaniu swojego wizerunku. FAA (Amerykańska Federalna Komisja Lotnictwa) wydała oświadczenie z prośbą, aby pasażerowie nie ładowali ani nie włączali telefonów Samsung Galaxy Note 7 na pokładach samolotów. Do tego apelu dołączyły się niektóre linie lotnicze (Quantas, Virgin Australia). W In-House Pogotowie Komputerowe uważamy, że klienci po jakimś czasie nie będą już pamiętali nazwy modelu wadliwego telefonu, jedynie firmę Samsung.

Akcje koreańskiego potentata straciły niemal z dnia na dzień 11% wartości, co daje 22 miliardy dolarów. Nawet jeśli pominiemy koszty wymiany Note 7, szacowane na około 1,3 miliarda dolarów, to dla Samsunga są to niebagatelne sumy. Analitycy giełdowi zapowiadają dalszy spadek wartości akcji, choć sytuacja uspokoiła się zauważalnie po szybkich decyzjach koncernu minimalizujących szkody. Pomogła również informacja o planowanym w przeciągu roku przejęciu przez HP Inc. za ponad 1 miliard dolarów całej gałęzi druku komputerowego Samsunga.

Galaxy Note 7 miał przebojem wejść na rynek. Rzeczywiście, jest o nim bardzo głośno, lecz takiej (anty)reklamy Samsung nie zaplanował. Informatycy In-House Pogotowie Komputerowe wątpią czy akcja wymiany złagodzi skutki dyskredytacji marki w oczach dotychczasowych klientów i czy nie wybiorą oni nowego iPhone’a…

In-House Serwis Komputerowy Ursynów – komputery to nasza pasja!

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn