Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Diagnostyka sprawności podzespołów komputerowych

Diagnostyka sprawności podzespołów komputerowych

W In-House Pogotowie Komputerowe Warszawa Wilanów najlepiej wiemy ile trudności i stresu potrafią przynieść użytkownikom komputerów niespodziewane i źle zdiagnozowane usterki sprzętu.

Dlatego specjaliści In-House Pogotowie Komputerowe Warszawa Wilanów dużą wagę przywiązują do wnikliwego zbadania usterki hardware, walcząc nie tylko o usunięcie symptomów, ale przede wszystkim przyczyn wadliwego funkcjonowania hardware. Realizowane jest to na wszystkich grupach sprzętu, takich jak:

  • płyty główne
  • karty graficzne
  • dyski twarde (również dyski półprzewodnikowe)
  • pamięć RAM
  • zasilacze

Informatycy In-House Pogotowie Komputerowe Warszawa Wilanów to doświadczeni specjaliści, którzy dzięki styczności z setkami możliwych scenariuszy uszkodzeń sprzętowych już po pierwszych testach i pomiarach są w stanie zlokalizować źródło problemu.

Spektrum problemów sprzętowych, z którymi dzwonią do nas klienci jest bardzo szerokie, jednak najczęściej występujące usterki to:

  • Komputer nie wyświetla obrazu po uruchomieniu;
  • Komputer po naciśnięciu włącznika nie daje żadnego znaku życia – nie kręcą się wentylatory wewnątrz obudowy, diody się nie świecą;
  • Komputer pracuje bardzo głośno lub nagle się wyłącza w trakcie pracy w systemie operacyjnym;
  • Na ekranie wyświetlają się różnokolorowe pasy lub kafle lub przekłamania kolorów;
  • Praca w systemie Windows generuje komunikaty krytyczne, plansze „bluescreen”.

Każda z tych usterek może wskazywać na inny wadliwie działający komponent komputera. Zazwyczaj jednak diagnostykę rozpoczynamy od zasilacza jako jednego z najbardziej niedocenianych (bo potencjalnie nie mających wpływu na wydajność) komponentów PC. Same pomiary wydajności zasilacza muszą zostać wykonane przy obciążeniu komputera aplikacjami typu benchmark tak by wychwycić możliwe nieprawidłowości na poszczególnych liniach napięcia urządzenia.

Podobnie zresztą sytuacja odnosi się do testowania kart graficznych. Karty obciążone benchmarkiem często generują błędy w wyświetlaniu grafiki (tak zwane artefakty).

Przy losowych restartach komputera w pierwszej kolejności (po zasilaczu) sprawdzana jest pamięć RAM, która może być przyczyną losowych błędów destabilizujących pracę PC.

Powyższe przykłady to tylko kilka z licznych scenariuszy diagnostycznych jakie stosują technicy In-House Pogotowie Komputerowe Warszawa Wilanów w swojej praktyce serwisowej.

In-House – komputery to nasza pasja!

Zobacz również

Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn