Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Polecony w smartfonie

Polecony w smartfonie

Już niedługo z części usług świadczonych przez Pocztę Polską będziemy mogli skorzystać nie wychodząc z domu – zaglądając do swojego komputera czy telefonu komórkowego. Ostatniego dnia sierpnia Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa podpisały bowiem ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe umowę, która ma to umożliwić.

Celem porozumienia jest połączenie systemów informatycznych polskiej administracji z systemami stworzonymi przez Pocztę, a przede wszystkim z platformą Envelo, dzięki której PP będzie zapewniać obieg dokumentów urzędowych. Ministerstwa zdecydowały się wykorzystać struktury cyfrowe  Narodowego Operatora Pocztowego, aby przyspieszyć rozwój cyfryzacji kraju i ułatwić dostęp do urzędów mieszkańcom terenów oddalonych od dużych miast.

W listopadzie zeszłego roku uruchomiono program Mobilny Listonosz, dzięki któremu już 5,5 tysiąca doręczycieli korzysta ze smartfonów i tabletów do elektronicznego potwierdzania odbioru przesyłek urzędowych. Dzięki platformie Envelo tradycyjny list polecony będzie można odczytać na ekranie  smartfona lub komputera oraz wysyłać mailowo wiadomości, które zostaną doręczone w postaci wydruku na papierze. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego Rejestrowana Przesyłka Elektroniczna będzie równoważna listowi poleconemu.

Interesanci będą mogli również skorzystać z tak zwanej przesyłki proceduralnej, aby zamówić i otrzymać z dostawą do domu dowody osobiste, prawa jazdy, paszporty czy wyciągi z KRS. Daniem specjalistów In-House Pogotowie Komputerowe Sadyba systemy pocztowe staną się realnym uzupełnieniem urzędów, a obywatele załatwią wiele spraw bez konieczności dojeżdżania, czasem wielogodzinnego, do siedziby instytucji. W ten sposób będziemy mieć dostęp do „okienka” 24 godziny na dobę każdego dnia.

Poczta Polska S.A. jako jedyna w kraju dysponuje najwyższymi certyfikatami bezpieczeństwa oraz dostępem do systemów administracji publicznej. Baza informatyczna umożliwi stworzenie i obsługę indywidualnych skrzynek pocztowych dla każdego użytkownika na potrzeby kontaktu z urzędami. Dzięki bezpiecznym procedurom identyfikacji i uwierzytelnienia klienta nie musimy się zatem martwić o zachowanie poufności naszych danych osobowych.

Informatycy In-House Pogotowie Komputerowe Sadyba uważają, że nowe usługi to duże zmiany w sposobie komunikacji z instytucjami. Jest to spory krok naprzód w rozwoju cyfryzacji i zwiększenia dostępności administracji państwa dla obywateli. Pozostaje tylko czekać na pierwszy polecony w smartfonie.

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn