Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Jak znaleźć wyciszony telefon, czyli aplikacja Find Phone With SMS Google.

Jak znaleźć wyciszony telefon, czyli aplikacja Find Phone With SMS Google.

Jak znaleźć wyciszony telefon, czyli aplikacja Find Phone With SMS Google.

W In-House Naprawa Komputera Warszawa Kabaty cenimy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają codzienną egzystencję użytkowników technologii. Na stronie Google Play pojawiła się niedawno nowa aplikacja dla wszystkich, którzy chcieliby mieć możliwość odnalezienia swojego telefonu. Jest to jedno z wielu istniejących od dawna rozwiązań lecz informatycy In-House Naprawa Komputera Warszawa Kabaty  nie zwróciliby na nie uwagi, gdyby nie unikalna możliwość zdalnego uruchomienia dzwonka i wibracji nawet na całkowicie wyciszonym telefonie. Jedynym warunkiem jest włączenie w komórce usług lokalizacji.

Aplikację stworzyli studenci informatyki Politechniki Munavalli w Indiach jako ratunek w sytuacji zagrożenia życia, takich jak porwanie,  zaginięcie czy niemożność wykonania połączenia. Gdy użytkownik chce powiadomić o niebezpieczeństwie bliską osobę, może to zrobić jednym naciśnięciem przycisku. Bieżąca lokalizacja zostanie przekazana odbiorcy, który może także śledzić położenie nadawcy, wysyłając sms. Ponadto rozwiązanie technologiczne miało umożliwić zmianę ustawień telefonu z innego urządzenia, na przykład, gdy został on wyciszony lub zagubiony. Projekt zdobył pierwszą nagrodę na Wystawie „Do It Yoursef” na szczeblu krajowym i drugą na poziomie międzynarodowym.

W aplikacji Find Phone With SMS mamy do dyspozycji dwa sposoby odnalezienia telefonu: poprzez Alert Keyword i GPS Keyword. Są to dwa różne hasła, które sami definiujemy. Pierwsze z nich posłuży do uruchomienia dźwięku alarmowego i wibracji w telefonie, który zaginął nam w pobliżu, drugie – do poznania współrzędnych geograficznych telefonu, w przypadku, gdy nie wiemy, gdzie został zgubiony. Jednocześnie otrzymujemy link lokalizacyjny do mapy Google.

Oba hasła wysyłamy sms-em na własny numer i czekamy albo na dźwięk alarmu, albo na sms zwrotny z danymi położenia urządzenia.

Aplikacja została pozytywnie oceniona przez personel In-House Naprawa Komputera Warszawa Kabaty jak i większość użytkowników, którzy podkreślają jej prostotę, skuteczność, a przede wszystkim funkcjonalność i działanie nawet na wyciszonym telefonie. Należy jednak pamiętać o włączeniu usług lokalizacyjnych w ustawieniach.

Wymagania systemowe

System operacyjny: Android w wersji 4.0.3 i nowszej.

Rozmiar: 4.9 MB.

Źródło: timesofindia.indiatimes.com

 

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn