Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Pamiętajmy o rejestracji kart pre-paid!

Pamiętajmy o rejestracji kart pre-paid!

In-House naprawa komputera Mokotów przypomina: od 25. lipca nowa Ustawa Antyterrorystyczna wprowadziła obowiązek rejestrowania kart SIM. Nakaz dotyczy nie tylko nowo zakupionych kart, ale i tych, które są już w użyciu. Ostatecznym terminem przekazania swoich danych jest 31. stycznia 2017 roku. Jeśli w tym czasie nie zdążymy tego zrobić, 1. lutego operator wyłączy nasz telefon, a używany przez nas numer przepadnie. Od początku lipca nowe karty będą rejestrowane już przy zakupie.

Rejestracja prepaidów obowiązuje w 10 na 28 państw Unii Europejskiej. Teraz do nich dołączyła Polska, kierując się względami bezpieczeństwa – przede wszystkim możliwością identyfikacji przestępców. Ustawa wzbudziła kontrowersje wśród użytkowników i operatorów, ze względu na naruszenie prawa człowieka do prywatności. Niestety, bez względu na poglądy, musimy się poddać jej przepisom.

Do tej pory startery można było kupić nie tylko u operatorów, ale w kioskach, sklepach czy na stacjach benzynowych. Teraz w punktach sprzedaży przy zakupie karty należy okazać dowód osobisty lub paszport celem potwierdzenia tożsamości.

In-House naprawa komputera Mokotów informuje, że rejestracji dotychczas posiadanych telefonów na kartę dokonamy w salonach operatorów, a także w placówkach Poczty Polskiej, która oferuje możliwość ewidencji kart SIM w czterech największych sieciach: Plus, Play, Orange i T-Mobile. W przypadku operatorów wirtualnych będzie to możliwe również telefonicznie, mailowo lub listownie. Operatorzy zamieścili już na swoich stronach internetowych szczegółowe informacje na temat całego procesu rejestracyjnego, łącznie z formularzem, który możemy wydrukować i wypełnić w domu. W niektórych przypadkach (na razie tylko w Plusie) do rejestracji wystarczy wysłanie smsa z odpowiednimi danymi.

Jak należy przeprowadzić rejestrację karty SIM? Przede wszystkim trzeba przygotować dowód tożsamości z numerem PESEL oraz w przypadku firm dodatkowo numer KRS, REGON i NIP. Osoby niepełnoletnie, ale powyżej 13. roku życia mogą zarejestrować kartę na siebie tylko w obecności opiekuna prawnego. Ponadto musimy znać numer telefonu i odczytać numer karty SIM. Formalności załatwiamy osobiście lub z poświadczonym notarialnie pełnomocnictwem.

Firmy telekomunikacyjne robią, co mogą, aby ułatwić klientom dopełnienie formalności, licząc przy tym na zysk ze zdobycia nowych odbiorców oraz na silniejsze przywiązanie dotychczasowych. In-House naprawa komputera Mokotów zachęca by śledzić strony internetowe lub choćby reklamy, gdyż każdy z operatorów kusi bonusami w postaci tańszych rozmów i smsów czy darmowych pakietów internetowych. Wystarczy porównać oferty i wybrać wariant najkorzystniejszy. Lepiej również pospieszyć się z rejestracją, aby uniknąć kolejek, które na pewno pojawią się zaraz po Nowym Roku.

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn