Pogotowie komputerowe Warszawa In-House

tel.: 691 878 966

Android 7.0 Nougat – czy to to, na co czekaliśmy?

Android 7.0 Nougat – czy to to, na co czekaliśmy?

W zeszłym miesiącu miała miejsce premiera nowej wersji Androida – 7.0 Nougat. Jak zwykle przy takich okazjach, producent, czyli Google, obiecywał produkt pozbawiony wad poprzednika i dużo sprawniejszy technicznie. Czy rzeczywiście tak jest w przypadku Nougata?

Do tej pory Android wielokrotnie krytykowano – nie udało mu się spełnić w stu procentach niczyich oczekiwań. Był utrapieniem słabszych telefonów, nie radziły sobie z nim nawet aparaty najbardziej wydajne. I nie można tych niedociągnięć tłumaczyć wyłącznie nadmiernym oprogramowaniem instalowanym przez ich producentów.

Informatycy In-House Naprawa Komputerów Warszawa Kabaty przywykli również do zapowiedzi Google’a, że duży nacisk położy na optymalizację każdej z nowych wersji. Kolejne premiery nie potwierdzały obietnic – czasami nie dało się zaobserwować w praktyce żadnej poprawy wydajności.

Oceny Nougata podjęło się kilku użytkowników, zamieszczając swoje podsumowania na YouTubie. Porównali oni wersje 7.0 i 6.0 na smartfonie Nexus 6P. Niestety, po pierwszych testach spełniły się obawy, że Android 7.0 to zaledwie kosmetyczne zmiany związane z wprowadzeniem kilku nowych funkcji i z wyglądem interfejsu. Co więcej, nowa wersja okazała się mniej wydajna od poprzedniej.

To właśnie szybkość działania jest tym parametrem, który użytkownikowi najłatwiej ocenić. Porównując Androida 7.0 i 6.0 na smartfonie Nexus 6P, okazało się, że już samo uruchomienie nowszej wersji trwa dłużej, to samo jest z czasem otwierania i instalacji poszczególnych aplikacji. Wyniki testu Geekbench (wydajność pod kątem uruchamiania i działania aplikacji) pokazują zdecydowaną przewagę Marshmallowa nad Nougatem: 1218 do 687 punktów dla procesora jednordzeniowego i 2281 do 1903 punktów dla wielordzeniowego na korzyść starszej wersji.

W kolejnych testach jest podobnie. AnTuTu (wydajność procesora i pamięci RAM i masowej) dał wyniki: 73960 punktów dla wersji 6.0 kontra 65162 dla „siódemki”. 3DMark (wydajność układów graficznych): 1233 punktów Marshmallowa do 1128 dla Nuogata. Wreszcie test Basemark OS II (wydajność wszystkich podzespołów): odpowiednio 1410 do 498 punktów!

Okazuje się, że Android 7.0 zupełnie nie poradził sobie z wydajnością, a wręcz okazał się być produktem gorszym od poprzednika. Informatycy In-House Naprawa Komputerów Warszawa Kabaty zastanawiają się, jaki jest sens tej „optymalizacji”…

Źródło:

Zobacz również


Kontakt

Pogotowie Komputerowe In-House jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:30 do 19:30, na terenie miasta stołecznego Warszawy i okolic pod numerem telefonu: 691 878 966

Copyright (C) IN-HOUSE Polityka prywatności Realizacja: Estymo - Strony internetowe Olsztyn